HUEN

Kezdőoldal

Koltai Gábor
2011. április 21.

Hogy is volt? – EcoSoft-kupa: interjú és egy régi parti

Huszonkét évvel ezelőtt rendezték az első EcoSoft-kupát, az idén április 28.–május 1. között lesz a verseny Balatonföldváron. A főszervezővel, Marjai Györggyel beszélgetünk, Kovács Misi segítségével felidézünk egy régi Balaton-parti partit, és ezúton is felhívjuk kedves olvasóink figyelmét, hogy hamarosan játékkal jelentkezünk, amelynek győztese Földváron a párosversenyre, a második a vegyespárosra nyer indulási jogot!
Koltai Gábor
2011. április 4.

Hogy is volt? – Bridzsmesék (V.): dr. Góth Gábor

A múltat továbbra is Kovács Misivel idézgetjük, most éppen ifjúkorunk kiemelkedő egyéniségére, a sokszoros bajnokcsapat névadó kapitányára emlékezünk. Gabi bácsit nagy tisztelet övezte, de nem csak a bridzstudása miatt. A „Taurus-Fészek időszak” előtt sok-sok éven keresztül „Góth-időszak” volt, köré csoportosultak a legjobbak, olyan vezéregyéniség volt akkoriban, akihez hasonló sem akadt azóta.



Koltai Gábor
2011. március 6.

Hogy is volt? – Bridzsmesék (IV.): Kovács Zoli

Beszélgető, mesélgető partnerem továbbra is Kovács Misi, és most éppen volt csapattársunkra, Kovács Zolira emlékezünk. Nehogy félreértse valaki ennek a sorozatnak a szándékait, se időrendi szempontból is helyes történelmi áttekintésre, se teljes arcképcsarnok közlésére, se az itt említettekhez méltó, összefoglaló visszaemlékezésre nem gondoltunk. Rendszerezetlenül és véletlenszerűen jönnek elő az emlékek, az érdekes partik, és a hozzájuk kapcsolódó személyek. Illetve nem mindig teljesen véletlenül, néha az „időszerűség” is közrejátszik, de erről majd később.
Koltai Gábor
2011. március 2.

Hogy is volt? – A „főváros”

A Március 15. körüli soknapos ünnepen lesz a Fészek Klubban a XXXIV. Nemzetközi Budapesti Bridzs Fesztivál. Hogy mennyire lesz nemzetközi, az még a jövő zenéje, de Budapesten lesz, bridzs is lesz, talán még fesztivál is. Nosztalgia rovatunk nem hagyhatja ki a lehetőséget, hogy egy kicsit a múltba tekintsen a verseny kapcsán. Kis szomorúsággal, de annál több büszkeséggel emlékszünk vissza azokra a „régi szép időkre”.
Csepeli Miklós
2011. február 27.

Hogy is volt? – Allround

1957 nyarán a balatoni nyár már nem volt a régi. A forradalom nyomasztó emléke kísérte a mindennapok történéseit, a szórakozóhelyeken állandó razziák réme fenyegetett. A bujkáló „ellenforradalmárokat” keresték éjjel-nappal, és ha nem tetszett a mosolyod egy-egy karhatalmistának, könnyen a rabszállító kocsiban találtad magad. Ha szerencséd volt, kiderült, hogy a véres események alatt gyáva nyúl lévén csak huszonegyeztél. Addigra már el is múlt a nyár.
 

Koltai Gábor
2011. február 25.

Hogy is volt? – Bridzsmesék (III.): Bandi bácsi

A mai alkalommal ketten mesélnek: Kovács Misi mellett ifj. Cziffra András. Akiről szó lesz: dr. Cziffra András, aki idén lenne 100 éves, és akinek a tiszteletére fia emlékversenyt szervez március 5-re és 6-ra a Böszörményi úti versenyterembe. (szerk: lásd még "Az útban lévő Ász")      
Csepeli Miklós
2011. február 13.

Hogy is volt? – A Royal: „Uraim, most jöttem az ügetőről…”

A hatvanas évek közepétől néhány éven át a Royal Szálló Hársfa utcai „művészbejárójának” küszöbét átlépve varázslatos világ fogadta a látogatót. A különteremben minden nap délután öt óra és éjfél között négy-öt asztalon csatáztak a bridzsezők. A robberjáték volt a sláger, különböző alapokon. Száz pont egy forintba került – ez volt a legalacsonyabb tét. A legmagasabb alap az ötforintos volt, ezt általában két asztalon alkalmazták; Koltai Gábor Dr. Widder Lajost megidéző írása nyomán bekukkantunk a régi Royalba.
Koltai Gábor
2011. február 6.

Hogy is volt? – Bridzsmesék (II.): „Hívjál bármit!”

Kevesen lehetnek, akik a rádió „Ki nyer ma?” című zenei műsoráról ne hallottak volna. Mindig úgy kezdődött: „Aki kérdez…” – ez általában ugyanaz a személy volt, „Aki válaszol…” – ez meg mindig más. A Bridzsmesék cikkei is ehhez hasonlóan épülnek fel, most a sorozat második része következik. – Aki kérdezget, és közben kicsit felidézi a múltat is: ez általában én lennék – Aki tényleg emlékszik valamilyen jópofa partira, és azt elmeséli: ez most éppen a Kovács Misi, de majd biztos lesz más is.
Csepeli Miklós
2011. január 18.

Hogy is volt? – Jövünk mi még ide…

Reményteljes itthoni várakozás előzte meg az 1968-as ifjúsági Európa-bajnokságot. Harminc évvel azelőtt fejeződött be a magyar sikersorozat egy Európa-bajnoki címmel. A háború után a vasfüggöny és a bridzs iránti hivatalos ellenszenv meggátolta legjobbjainkat a komolyabb megméretésben. Az első lehetőség a prágai esemény volt. Koltai Gábor legutóbbi cikke felidézett bennem néhány régi prágai emléket.
Koltai Gábor
2011. január 17.

Hogy is volt? – Bridzsmesék (I.): Elismerésre várva

Új cikksorozatunk régi partikat elevenít fel. Koltai Gábort kértük meg, „járjon el” az érintetteknél ezek felkutatása érdekében. Szerencsére egy régi-új partnere, a sokszoros válogatott játékos, Kovács Mihály, akit a bridzstársadalom apraja-nagyja csak Misinek hív, hamar kötélnek állt, első partijában Kaufmann István és ő maga játszik főszerepet. Misit segítette híres memóriája; évtizedekre visszamenően emlékszik minden treff hármasra, ami esetleg szerepet játszott egy-egy leosztásban.