HUEN

Kezdőoldal

Gulyás Dániel
2021. március 13.

Hasított a magyar csapat, de lemaradt a végjátékról – Nemzetközi híreink

Miközben a magyar MOF-ban épp az elődöntőket játszották le, a nemzetközi bridzsélet is zajlik az online térben. A már megismert World Bridge Touron ezúttal is nevezett magyar csapat, a korábban HUNISR néven játszó egység ezúttal helyettesített, Alon Birman helyett Kemény György szerepelt a fregoli poszton, a csapat pedig ezért Hungary néven indult.
Nagyiván Gábor
2021. március 10.

Tavaszi Online Párosbajnokság 2021, 2. játéknap

A TOP 2021 Párosbajnokság második játéknapjának az volt a tétje, hogy kik jutnak az alapszakasz felső-, illetve alsóházába. A 114 indulóból 40 pár jutott a felsőházba, ők a szintén két játéknapos szakaszban az első 14 helyre hajtanak majd, mert annyian jutnak csak a rájátszásba, azaz a 16 párból álló döntőbe. Mivel az alsóházból csak két pár fog a rájátszásba kerülni, ott élesebb küzdelem várható. Az alapszakaszban Howell (véletlenszerű) ültetéssel játszanak tovább a játékosok, ezért előfordulhat, hogy az egymás ellen már játszó párok ismét találkoznak.

Nagyiván Gábor
2021. március 3.

Tavaszi Online Párosbajnokság 2021, 1. játéknap

Rekord létszámú pár nevezett a Magyar Bridzs Szövetség TOP 2021 fedőnéven induló párosbajnokságára. A „cég” több sikeres csapatverseny után ismét párosra váltott, és a felhívásra 112 pár ült a BBO virtuális asztalaihoz. A bajnokság hat hétig zajlik majd, az első két verseny lesz a selejtező, innen az eredményektől függően több csoportra osztják a mezőnyt, ez lesz az alapszakasz, végül a szintén két játéknapos rájátszás dönti majd el a végső sorrendet. Minden játéknapon 15x2 leosztást játszanak, a csere 14 percenként történik.

Gulyás Dániel
2021. március 3.

World Bridge Tour 1. állomás, 5. rész

Az elődöntőkkel folytatódott, és a döntővel befejeződött a WBT-verseny. Bár a tervek szerint február 27-én kellett volna véget érjen, végül csak március elsején játszották le a döntő második napját. Feltehetően a Moss csapat kérte a halasztást, mivel rendszeresen több versenyen is játszanak párhuzamosan.

Gulyás Dániel
2021. február 20.

World Bridge Tour 1. állomás, 4. rész – Magyar győzelem a heti versenyben!

Ahogy korábbi írásunkban már említettük, a World Bridge Tour tulajdonképp egy versenysorozat, vannak hosszabb és rövidebb versenyek is. Nos, míg az általunk választott verseny több mint egy hónap után is még tart, minden hónapban egyszer heti versenyek is vannak, amelyek hasonló lebonyolításúak: körmérkőzéses csoportmeccsek (7 forduló), a legjobb 8 továbbjut, majd egy 3 fordulós svájci formátumban dönt a végső helyezésekről. Hétfőtől péntekig 10 meccs, feszes lebonyolításban. Nos, remek hírt hozhatunk a magyar szurkolóknak: az eheti versenyt a már jól ismert összeállítású HUNISR csapat nyerte!

Gulyás Dániel
2021. február 13.

World Bridge Tour 1. állomás, 3. rész

Befejeződött a verseny középszakasza is, amely a rájátszásba jutókról volt hivatott dönteni. Ahogy ez várható volt, a B csoport első helyét nem tudtuk megszerezni, bár jól kezdtük a 3 fordulós svájci szakaszt. Első ellenfelünk egy angol csapat volt, sok szépet írtunk az első félidőben, 41–14 volt az állás

Gulyás Dániel
2021. február 8.

World Bridge Tour, 1. állomás, 2. rész

Befejeződött a csoportkör a WBT-versenyen, ahol szinte minden a várakozásoknak megfelelően alakult. Csapatunk folytatta a győzelmi sorozatát, a kilencedik fordulóban egy török csapatot győztünk le kis arányban.

Gulyás Dániel
2021. január 30.

World Bridge Tour, 1. állomás

Az online bridzs zajlik tovább, újabb és újabb versenyformák jönnek létre. A két legnagyobb szervező csapat, az OCBL és az ALT szeretett volna egy nagy, közös versenysorozatot, ez lett (volna) a WBT, azaz World Bridge Tour. A két szervező végül nem tudott megegyezni (az volt a vízválasztó, hogy kik, illetve kik ne indulhassanak a versenyeken – hiszen a szervezők közt van Boye Brogeland, azaz a csalók nagy vadásza, a CAT egyik vezető arca is), így végül januártól mind ALT, mind OCBL versenyeket rendeznek továbbra is. Hogy még cifrább legyen a történet, a lebonyolítási ötletet pedig egy harmadik csapattól, a Versace és Primavera nevével fémjelzett olasz szervezőktől nyúlták (akik némileg jogosan meg is orroltak emiatt), akik a számunkra kedves Első Online Világversenyt rendezték tavaly ősszel, a magyar-izraeli egység ezüstérmével. Az ötlet pedig sokak számára szimpatikus: nem kell egész héten, 3-4-5 napon át napi 40-50 leosztást játszani, hanem csak két naponta 20 partit, viszont hosszabb időn át.

Nagyiván Gábor
2020. december 7.

Robotmesék 2.

Gőzerővel zajlik a heti rendszerességgel induló robotbajnokság, a Hungarian Bridge Challenge. A vírus elleni védekezést segítő és a karantén enyhítésére kitalált bridzskísérlet bevált, a bajnokság már a 36. szakaszon is túl van. Időközben a Román Bridzs Szövetség is magáévá tette az ötletet, s míg nálunk 60-70 fő szokott játszani, náluk már 200-an indultak a legutóbbi bajnokságon. És a győztes – immáron második alkalommal – egy magyar játékos lett, Scharnitzky Péter! A két szervező megegyezett abban, hogy a bajnokok egy úgynevezett Szuperdöntőt játszanak, így a múlt héten Péter jóvoltából ismét egy magyar–magyar döntőt (Scharnitzky Péter–Quittner Gusztáv) kísérhettek figyelemmel az érdeklődők.

Jalsovszky Janka, Argay Zsolt,
2020. december 5.

A prágai győzelem – Közép-Európai Bridzs Ifjúsági Csapatverseny

Idén másodjára szervezték meg a Közép-Európai Bridzs Ifjúsági Csapatversenyt. A cseh tornára tavaly négy magyar csapat utazott Prágába, most novemberben viszont kénytelenek voltak online tartani. Végül csak egy magyar U21-es csapat nevezett Jalsovszky Janka, Argay Zsolt, Kemény Márk és Szűcs Leó részvételével, Janka és Leó utolsó évét élvezve ki ebben a kategóriában. A pénteken és szombaton tartott kvalifikációban mindhárom korosztály csapatai együtt versenyeztek, innen a legjobb négy-négy jutott be az elődöntőkbe az U16, U21 és U26 kategóriákban.