HUEN

Kezdőoldal

Nagyiván Gábor
2021. május 12.

Talán Egyszer Vége Ennek Csapatbajnokság, 5. játéknap

A verseny 5. játéknapján a legjobb 32 közé jutó csapatok az Oázisnak elnevezett egyenes kieséses szakaszba kerültek, melyben a selejtezőben végzett helyezésük szerint történt a párosítás (az első játszott a 32-kel, a második a 31-kel, stb.). A kimenetel az volt, hogy a nyertesek a továbbjutó ágon játszanak tovább, de a vesztes csapatok is folytatják majd minden héten, amíg ki nem alakul a 32 csapat sorrendje. A mezőny maradék része az úgynevezett Délibáb csoportba került. Innen feljutni már nem lehet, ők az első két játéknapon svájci, az utolsó hármon pedig dán rendszerben döntik el, hogy melyikük lesz a legjobb.
Czímer Csaba
2021. május 9.

A párosverseny-hiénák nehéz élete

Az első svájci robotversenyünk utolsó fordulójában történt: BAM, azaz párosversenyszerű értékelés, a robot partnerrel 6 szanba keveredtünk.

Nagyiván Gábor
2021. május 5.

Talán Egyszer Vége Ennek Csapatbajnokság, 4. játéknap

A TEVE 4. játéknapján is két 16 leosztásos fordulót játszottak a csapatok, és az ültetés ismét az előző játéknap végi állás szerinti svájci rendszerben történt. De ezúttal már nagy volt a tét, mert azoknak a csapatoknak, amelyek versenyben akartak maradni a bajnoki címért, fel kellett kerülniük a főtáblára, azaz be kellett jutniuk a legjobb 32 közé. Mivel mindkét forduló teljes volt, a játéknap végére tiszta lett a kép, és eldőlt, hogy az ötnapos rájátszásban mely csapatok folytatják az úgynevezett Oázis, és melyek a találó nevű Délibáb csoportban a játékot. A továbbjutó ágon, azaz az Oázisban hagyományos egyenes kieséses rendszerben és vigaszág nélkül folytatódik a bajnokság, de úgy, hogy nem csak a győztes, hanem a vesztes csapatok is tovább játszanak minden héten, így a verseny végére kialakul a 32 csapat pontos sorrendje. A Délibáb csoportból nem lehet feljutni, az ebbe a szakaszba jutó csapatok egy csoportban folytatják a küzdelmet. Itt az első két játéknapon svájci, az utolsó hármon pedig dán ültetéssel határozza meg a szervező az egyes csapatok ellenfeleit. De ez a szakasz nem nulláról indul, mert az ide jutók az addig elért eredményeiket magukkal viszik.

Nagyiván Gábor
2021. április 28.

Talán Egyszer Vége Ennek Csapatbajnokság, 3. játéknap

A TEVE 3. játéknapján az 5. és 6. fordulót módosított svájci rendszerben játszották le a csapatok úgy, hogy az ültetés mindkét fordulóban az előző játéknap végi állás szerint történt. Az volt a jó hír, hogy mindegyik csapat lejátszotta mérkőzéseit, azaz a halasztás nélküli versenynap végére tiszta lett a kép, így a szervezők a 7. és 8. fordulóra már korán elkészíthették az ültetést, mert a következő játéknapon a bajnokság hasonló rendszerben zajlik tovább.

Nagyiván Gábor
2021. április 21.

Talán Egyszer Vége Ennek Csapatbajnokság, 2. játéknap

A TEVE 2. játéknapján az ültetés továbbra is sorsolás útján történt, de a szervezők bizonyos feltételeket szabtak, hogy mely csapatok játszhatnak egymás ellen.
Nagyiván Gábor
2021. április 14.

Talán Egyszer Vége Ennek Csapatbajnokság, 1. játéknap

Ahogy a verseny szellemes elnevezése és rövidítése (TEVE) is mutatja, az élő bridzs továbbra sem funkcionál. És az a tippem, hogy ha minden jól alakul, akkor csak ősszel kezdődhet el a szokásos bridzsszezon, így addig kénytelen mindenki az online, azaz a BBO nyújtotta lehetőségeket igénybe venni. Még az a szerencse, hogy a bridzslelkesedés nem hagyott alább, sőt, egyre több új vagy társasági játékos kapcsolódik be a versenybridzs világába. De előbújnak a régen látott versenyjátékosok is, valószínűleg azért, mert egyelőre a házipartiknak is lőttek.

Nagyiván Gábor
2021. április 7.

Tavaszi Online Párosbajnokság 2021, 6. játéknap

A 2021. évi Tavaszi Online Párosbajnokság zárónapján a bajnoki cím sorsa volt a tét, de az alsóbb csoportokban is fokozódott a helyzet és derekasan küzdöttek a játékosok. Azonos leosztásokat játszott az egész mezőny, így a 30 leosztást bárki össze tudta hasonlítani. Főleg az élen álló játékosokra koncentráltam, és nem is csalódtam, mert szép megoldásokat láttam.
Nagyiván Gábor
2021. március 31.

Tavaszi Online Párosbajnokság 2021, 5. játéknap

Az 5. játéknap már a rájátszásé volt, az A-csoportban 16 pár küzdött 8 virtuális asztalon. A játékosok nem nulláról indultak, mert a selejtezőben jó helyen végző párok némi plusz ponttal kezdtek, de annyival azért nem, hogy ne lett volna esélyük az alulról érkezőknek. A mezőny maradék része a selejtezőben kialakult erősorrend szerint szintén 16 párból álló csoportokban játszott tovább, így a második legrangosabb B-csoportban is remek játékosok küzdöttek a minél jobb helyezésekért. A bajnokság ilyetén lebonyolítása összhangban áll a népes mezőnyű nemzetközi versenyekével, így az utolsó, azaz a G-csoportban sem érdektelen a játék, ott is érdemes még küzdeni. Örvendetes, hogy az összes csoportban azonos leosztásokat játszottak, így a 30 leosztás jó összehasonlítási alapot nyújt mind a játékosoknak, mind az elemzőknek.

Nagyiván Gábor
2021. március 24.

Tavaszi Online Párosbajnokság 2021, 4. játéknap

Izgalommal teli várakozással ültem a virtuális asztalok mellé a TOP 2021 Párosbajnokság negyedik játéknapján, mert a rájátszás, azaz a döntőbe kerülés volt a tét. A 40 párból álló felsőházból az első 14, a 72 párost alkotó alsóházból az első 2 pár jutott a döntőbe, melyet szintén két játéknapon bonyolítanak majd le. Bár két külön versenyen folyt a játék, a leosztások azonosak voltak mindkét „teremben”, így partinként összesen 76 asztal eredményeit lehetett összehasonlítani. Volt egy kuriózum is, ugyanis Homonnay Géza egy GIB-robotot választott partnerének (Lakatos Péter „hivatalosan” hiányzott, mivel eközben a HUNISR csapat tagjaként a WBT Masters versenyen játszott). Az 58 százalékos eredmény önmagáért beszél, kár, hogy a robot néhány partiban a fáradtság jeleit mutatta. De voltak jó pillanatai is.

Nagyiván Gábor
2021. március 17.

Tavaszi Online Párosbajnokság 2021, 3. játéknap

A TOP 2021 Párosbajnokság harmadik játéknapjára kettészakadt a mezőny. Az első két játéknap legjobb 40 párja a felsőházban, a többiek a 73 párosból álló alsóházban folytatták a küzdelmet. A játékosok a következő versenynapon is hasonló felállásban játszanak majd tovább, az alsóházból az első és a második helyen végző párok bejutnak a 16-os döntőbe, csatlakozva a felsőházból továbbjutó 14 egységhez. Szemünket főleg a felsőházra koncentráltuk, de persze a másik csoportban is akadt némi látnivaló, mivel ugyanazokat a partikat játszották ott is.