HUEN

Kezdőoldal

Szalay György
2014. augusztus 29.

A Mester

Keresem a hírt a Népszabadság Online oldalán. Kulturális rovat, nagybetű: Meghalt Esterházy Melinda hercegnő. Aki lusta utánajárni, annak annyit róla, hogy egy jó családból való, majd még jobban házasodó prímabalerináról van szó, aki 26 éves korában – ahogy az újság írja – férje iránti szeretetből” visszavonult a pályáról. Gábor (vagy nekünk, tanítványoknak: A Mester) abban a korban még egy másik pódiumon brillírozott, és még csak készült (ő mindenre (fel)készült) a négykezes, színes lapos darabokra. És tudta, hogy a másik előbb-utóbb túljátssza őt. Hogy miért is? Hagyjuk most a sok blablát a korról és az élet rendjéről; szerintem más volt az oka. Mesterünk, mint minden valódi nagy művész: perfekcionista volt.
Kelen Károly
2014. augusztus 28.

Elhunyt Gabos Gábor

A Népszabadság Online-ról vettem: „Hosszú betegség után, nyolcvannégy éves korában meghalt Gabos Gábor zongoraművész. Gabost fiatalkorában óriás tehetségként tartották számon. Rendkívüli virtuozitással játszotta a klasszikus bravúrdarabokat. Hernádi Lajos tanítványa volt a budapesti Zeneakadémián, 1955-ben a párizsi Marguerite Long zongoraversenyen harmadik helyezett lett, 1961-ben első díjat nyert a budapesti nemzetközi Liszt–Bartók zongoraversenyen. Bejárta a világ hangversenypódiumait. Bartók, Brahms, Beethoven, Chopin, Haydn, Liszt és Schubert darabjait játszotta lemezekre. 1968-as Bartók-lemezét a Japán Lemezakadémia nagydíjjal jutalmazta. Liszt Ferenc-díjas, érdemes művész. Szenvedélyes bridzsjátékos volt, sokszoros magyar bajnok és válogatott.”


Mráz Máté
2014. augusztus 10.

Az igazi kulcslap

– Bocsánat, Főnök, sajnos rossz helyen voltak a kulcslapok – szólt szemét lesütve Munkatárs1 a mindig ideges Kisfőnökhöz. – A pikk és a treff király is az ász-dáma mögött volt. Így nem lehetett teljesíteni a felvételt – tette hozzá halkan.  
Varga István
2014. augusztus 6.

Bridzs, igazság, kupa

Az utóbbi években a Magyar Bridzs Szövetség honlapján többször is olvashattunk kritikus megjegyzéseket a Magyar Kupa jelenlegi lebonyolítási rendszerével kapcsolatban. A bírálók azt nehezményezték, hogy a lebonyolítás nem igazságos. Ezt a véleményüket arra alapozták, hogy a kupa főtábláján, az egyenes kieséses szakaszban nincs kiemelés, azaz nem a (mesterpontok száma alapján értelmezett) játékerő szerint kapnak ellenfelet a csapatok, hanem az előcsatározásokban, azaz a csoportmeccseken elért eredménytől függően.  
Varga István
2014. július 30.

Egy remek teszt

Ez egy szerfelett kedves, rendes cselekedet: egyes emberek, melyek vezetnek egy szervezetet, melyben rengeteg ember festett jelekkel verseng, s erre rendezkedett be, megkerestek egyes festettjeles embereket. Versenyteremben letettek egy rendesen megszerkesztett tesztet, s erre kellett, de nem, nem kellett, ehelyett lehetett felelnetek, emberek.  
Kelen Károly
2014. július 29.

Dzsémsz nélküli világ – Kuttner János (1951–2014)

„Ez van” – mondogatta Dzsémsz Gyurinak, a bátyjának az utolsó napokban. Ez van – akartam mondani a halálhírére, de csak káromkodni tudtam, átkozódni, ahogy szokás, hogy mindig, de tényleg mindig a legjobb srácot ragadja el közülünk a kór. Valami furcsa betegsége volt, az IMP-bajnokság utolsó fordulója után került kórházban, és egyre aggasztóbb volt a helyzet, nem tudta legyőzni a bajt, a múlt hét végén aztán befejeződött küzdelme a halállal.  
Kelen Károly
2014. július 3.

Történelmi lecke fiúknak (és lányoknak is)

Ezt a kérdést találtam az Európa-bajnokság bulletinjában: Mi köti őket össze, és mi közük a bridzshez? A) Magellan, Tasman és Armstrong. B) Nobel, Marconi és Baird. C) Chaucer, Händel és Voltaire. Nem jöttem rá, és utálnám, ha az olvasó meg simán megfejtené, ezért azonnal elárulom a megfejtést, amint befejeztem katonaévem egyik legjobb történetét.        
Bunth Ágnes
2014. április 26.

Isztambuli – Érsek Laura, Ghána

A magyar junior lánycsapat Bekő Mária, Bekő Zsófia, Érsek Laura, Fischer Andrea, Fischer Brigitta összeállításban indul a nyári, isztambuli világbajnokságon. A hétvégi párosverseny előtt Érsek Laurára nem lehetett licitálni, hiszen ő Ghánában él, de vele teljes a vb-csapat.          
Bunth Ágnes
2014. április 19.

Isztambuli – És akkor Brigi...

A magyar junior lánycsapat Bekő Mária, Bekő Zsófia, Érsek Laura, Fischer Andrea, Fischer Brigitta összeállításban indul a nyári, isztambuli világbajnokságon. Párosversenyt szervezünk az utazás támogatására, lehet licitálni a lányokra. Utolsóként Fischer Brigittára, jövő péntekig, aztán jön is a verseny.   „Fischer Brigittát mindenki ismeri. Büszke vagyok rá, hogy én taníthattam meg neki, hogy mi az a mans és a bell.” (MÁ)      
Kelen Károly
2014. április 17.

Itt az elit! – Szenior világkupa, Budapest

Péntek délelőtt 11 órakor világverseny kezdődik Budapesten, a Gellért Szállóban. A 2012-es lille-i bridzsolimpia szenior bajnoka, Magyarország megmérkőzik a 2013-as, bali világbajnokság aranyérmesével, Németországgal. A magyar csapat a két évvel ezelőttivel megegyező Dumbovich Miklós–Kovács Mihály, Magyar Péter–Szappanos Géza összeállításban játszik majd, a versenyt végig közvetíti a BBO. A szenior világkupa fővédnöke Áder János köztársasági elnök.